Leczenie operacyjne i skleroterapia

Gabinet oferuje możliwość leczenia małoinwazyjnego (nieoperacyjnego) i operacyjnego żylaków kończyn dolnych oraz powikłań przewlekłej niewydolności żylnej.

Leczenie małoinwazyjne (skleroterapia – zamykanie) pajączków naczyniowych i żylaków wykonywane są w Gabinecie Angiochirurgicznym we Wrocławiu przy ul. Wita Stwosza 16/3 piętro. Skleroterapia piankowa oraz stosowanie klejów do leczenia nawet zaawansowanej niewydolności i żylaków jest metodą polecaną przez Gabinet. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą ultrasonografii doplerowskiej i oświetlaczy naczyniowych.

Zabiegi operacyjne wykonywane są w Prywatnej Klinice we Wrocławiu. Zabiegi operacyjne przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym lub rdzeniowym (przewodowym) z opieką anestezjologiczną (specjalista II stopnia z zakresu anestezjologii, pielęgniarka anestezjologiczna). W cenę zabiegu wliczony jest dobowy pobyt w ośrodku (pokój z TV, śniadanie i obiad następnego dnia), badanie utrasonograficzne przed operacją, leki, środki opatrunkowe, opieka pielęgniarki i lekarza, usunięcie szwów w 10 dobie po operacji. Polecana jest możliwość jednoczasowego operowania żylaków obu kończyn dolnych. Rodzaje leczenia operacyjnego przewlekłej niewydolności żylnej:

  • metody klasyczne z usunięciem (strippingiem) żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej. Stripping wykonywany jest przy użyciu nowoczesnych sond i z zastosowaniem mikrocięć skóry.
  • metody usunięcia niewydolnych żył z zastosowaniem lasera operacyjnego (EVLT). Metoda uzupełniana jest w razie potrzeby miniflebektomią lub skleroterapią.
  • miniflebektomia – usunięcie żylaków i niewydolnych     perforatorów (żył przeszywających) przy zastosowaniu mikrocięć
  • leczenie operacyjne zespołów pozakrzepowych i uporczywych owrzodzeń żylnych podudzi

Publikacje popularnonaukowe na temat przewlekłej niewydolności żylnej:
Żylaki kończyn dolnych – powstawanie, diagnostyka i leczenie. Pupka A. Puls Medycyny, 2008. [link]
By żyły żyły. Wywiad z prof. Arturem Pupka. Mens Health, 2007.

Comments are closed.